Adalar Böcek İlaçlama

Adalar Tarihçesi ve Anlatımı
Adaların dört bir yanı denizle kaplı olduğundan dolayı böcek sorunları da çok fazla olmaktadır. Adalarda genellikle atların çok olduğundan dolayı genellikle kara sineklerin de görünümü çok olmaktadır. Ayrıyetten de neredeyse bütün evlerin dış görünümü ahşap olduğundan evlerde tahtakurusu veya güvey gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle de mallarımıza tahtakuruları zarar vermektedir.
Tahtakuruları da nasıl kurtulabiliriz?
Tahtakuruları genellikle evlerimizi ahşapları da veya ahşap dolapları arkalarına girerek içten içe kemirmektedirler. Tahtakuruları da çıplak gözle görmemiz imkansız diyecek kadar küçüktür. Bu sebepten dolayı evlerimizde her gün temizlik yapsak bile mutlaka bu böcekler evlerimizin bir köşesinde saklanmayı başarmaktadırlar. Bu sorundan sadece iyi bir böcek ilaçlama şirketleri ile anlaşarak kurtla bileceksiniz. İlaçlama firmaları evlerinize veya işyerlerinize gelerek ilk yapacağı işlem iyi bir keşif olmaktadır. Bazı eşyalarımızı tahtakuruları çok fazla yoğunlaştı zaman kullanılmayacak hale getirerek sadece atmanız gerekmektedir. Tahtakurusu gördüğünüz zaman ilaçlama firması çağırarak dumanlama şeklinde ilaç uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamada  personel harici Hiç kimsenin olmaması gerekmektedir. Personelin ise mutlaka tulumunu giyip ayrıyetten temiz maskesi takarak uygulamaya devam etmektedir.
Uygulama esnasında ilerdeki bütün perdeleri çekilmesine önem göstermektesiniz çünkü güneş ilacı vurdu esnada ilacı kokusu daha çok ağırlaşmaktadır. Bu sebepten evinizdeki ilaç kokusu ağırlaşır eve geldiğinizde sizleri rahatsız edecek şekilde olabilir. Uygulama bittiğinde ise 6 saat evin kapalı kalıp daha sonra evinize geldiğinizde bütün camları kapıları açarak evin ceyran yapmasını sağlayarak evdeki kokuyu dışarıya çıkartcaksınız. En son uygulamayı size perdeleri silkeleyerek ayrıyetten sabunlu su ile yerleri temizleyip evinizde sağlıklı şekilde yaşayabilirsiniz.
İstanbul’un İncisi Büyükadada İlaçlama Faaliyetleri
Büyükada bizim için çok kıymetli bir adadır.  Adaları genellikle turistler ve Araplar gitmektedir. Adalarda ilaçlama yapmak bu sebeplerden dolayı çok zordur. Adalarda Atamizör İle ilaçlama yapmak yasaktır. Çünkü bu uygulama çevreyi rahatsız ederek insanları o ortamda uzaklaştırmaktadır. Bu sebeplerden dolayı adalarda hadi ilaçlama firması ilaçlama yapılmaktadır. Sinek sorunları için atamizör uygulaması yapılması gerekir lakin adada yasak olduğundan dolayı alternatif çözümler Üretilmelidir. Bunuda maalesef ki her ilaçlama firması yapamamakta ve sorunu çözüm aşamasında başarısız olmaktadır. İlaçlama firması seçerken tam profesyonel firmalara tercih etmenizi öneririz.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye