Beykoz Böcek İlaçlama

Beykoz Tarihçesi
Beykoz denize en yakın ilçelerden biri olarak bilinmektedir. Beykoz tarihi bir yer olduğundan dolayı genellikle evleri birçoğu ahşap veya bahçeli evler olmaktadır. Beykoz’un nüfusu gittikçe artmaktadır bunun nedeni ise ulaşım imkanlarının rahat olmasından dolayı gelmektedir. Beykoz’un nüfusu 300.000 civarıdır. Beykoz’da genellikle restorantların ve kafelerin olduğu yerler de çok böcek sorun olmaktadır. Bu nedenle böcek ilaçlama firmalarını da çok yoğun çalışmaları sebebiyle beykoz sakinlerine çok kısa zamanda hizmet verememektedirler.
İlaçlama firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? 
İlaçlama firması sıçarken ilk önce kullandıkları ilaçların doğru olup olmadıgını anlamamız gerekmektedir. Sağlık Bakanlığından onaylı olan ilaçları kullandıklarına emin olmamız gerekmektedir ayrıyetten personellerinin hepsinin yeterlik belgelerini ve sertifikaları da aldıklarıdan da emin olmak için araştırma yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde kimyasal madde içer ilaçlar KULLANIRLARSA ilaç ağır bir koku yayarak ortamı terk etmeniz gerekmektedir.
Sıvı ilaçlama ile kokulu ilaçlamanın arasında ki farklar ?
Sıvı ilaçlama genellikle kapalı ortamlarda yapılmaktadır kesinlikle açık alanlara yapılmasında fayda olamayacağını söylemekteyiz. Sıvı ilaçlama yapıldığında yaklaşık bir hafta islak temizlik yapılmayarak sadece kuru temizlik yapılmasında önem vardır. Kokulu ilaçlama sadece pili sorunlarda veya bitkileri diplerinde kullanılır. Pire gibi sorunuz olduğunda yaklaşık beş 6 saat evi havasız bırakarak 10’dan sonra ise evinize gelip camları ve kapıları açık tutarak evi havalandırmanız gerekmektedir. Bütün işlemler bittikten sonra en son perdeleri silkeleyerek ayrıyetten de yerleri islak bezle silmeniz gerekir. Uygulamaya gelen personellerin hepsi uygulamadan önce bir uygulamadan sonra ilaçlama ile ilgili bütün yapmanız gereken veya yapmamanız gereken bilgileri sizlere aktarılmaktadırlar.
Beykoz’daki haşere sorunları ?
Beykoz’da hava sıcaklığı 20° üzere çıktığında genellikle hamam böcekleri kalorifer böcekleri görülmektedir. Sağnak yağmur yağdı değilse topraklarda çıkan aktifler da evlerinize gelerek bizlere gözükmektedir. Son bağları başlangıcında barlara kadar da sıklıkla fareler gerek evlerimize gerek işyerlerimize de girmektedirler. Bunun sebebi ise deniz kenarlarına yakın olduklarından dolayı deniz kenarlarından çıkan veya motor sandal gibi tamir yerlerini çok olduğundan dolayı bu tür yerlerde aç kalıp yemek arayışına çıktıkları da evlerimiz içlerine kadar çok rahatlıkla girmektedirler çünkü evleri geneli ahşap olduğundan dolayı zaman sürecinden dolayı da ahşaplar artık kendileri de bıraktıklarında ve kenarları aralıklandığında Kurul geçebildim her yerden girerek evlerimize yuva yapmaktadırlar. Kendilerini güvende hissettikleri de aç kaldıklarında bile kendileri diyerek yuvaları da dışarı çıkmamaktadırlar

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye