Kartal Böcek İlaçlama

Kartal ilaçlama 

Kartalda ilaçlamaya çok özen göstermemiz gerekmektedir. Kartal nüfusu çok kalabalık olduğundan ilaçlanmasıda çok önemlidir. Kartalda binaların ve iş merkezlerinin birbirine yakın olmasından dolayı böceklerde çok rahatlıkla binalardan binalara geçişleri rahat olacaktır. Bu sebepten dolayı mutlaka evlerin içleri çatıları bodrum katları temizlenmesi gerekmektedir.
Çatılar nasıl ilaçlanır ?
Çatılarak genellikle karanlık ve sessiz olduğundan ve dışarıya giriş ve çıkışların olduğundan dolayı çok rahatlıkla barınmaktadırlar. Çatılarda daha çok akrep fare ve pire sorunu görülmektedir. Bu haşereler ve fareler aç kaldıklarında çatılardan dairelere inmektedirler. Evlerinize girdiğinde kendilerini güvende hissettiği zamanlar yuva yaparlar ve çok yakın sürede yüzlerce yavru vermektedirler. Bu sorunlarla karşılaşmamak için çatınin iki üç ayda bir dumanlama ile kokulu ilaçlanıp fare istasyonlarının konulması geremektedir. Böcekler ya en alt kattan yukarı çıkmaya başlarlar yada en üst kattan aşağıya inmektedirler. Bu sebepten de ilk önce hem çatıların hemde bodrum katlarının ilaçlanması çok önemlidir.
Daire içleri nasıl ilaçlanır ?
Daire içlerinde sorunun ne olduğuna göre ilaçlama yapılmakta fayda vardır. Sorun yok ise sadece önlem ve bakterilerden kurtulmak için se sıvı ilaçlama yeterli olacaktır. Evlerinizde fare var ise evinizin içerisine ve dışarıya istasyonlar konulmaktadır. Pire sorunu varsa da ulv cihazı ile pire ilaçlaması yapmaktayız. Bu uygulama kokulu olup belli süre eve girilmemektedir.
Bahçe ilaçlaması ?
Bahçelerimizde çok sayıda kedi girdiğinden dolayı çeşitli ufak haşereleri getirmektedir. Bu sebepten bahçlerin dumanlama yoluyla bitkilerin köklerinden yapraklarına kadar ilaçlanması gerekmektedir. Fakat bu uygulamayı yağmurlu günde yapılmaması gerekir. Ayrıyetten de bahçlerimizin belli noktalarına istasyonlar konulması gerekir.
Kartalda ilaçlama firmaları 
Kartalda bir çok merdiven altı ilaçlama firmaları olmaktadır. Bunların bir çoğu sağlık bakanlığından onaylı ilaçları kullanmamaktadır. Bu nedenle de kullandıkları ilaç insan sağlığına zararlı olan ilaçlardir. Sağlık bakanlığının onayladığı ilaçların hiç biri insan sağlığına zararı olmayıp çevreyede zararı bulunmamaktdır. Bu nedenle ilaçlama yaptırıcağınız zaman ilaçlama firmalarını çok iyi seçmeniz gerekir ve seçerken özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Mutalaka yapmış oldukları ilaçların hepsininin garantisi olması lazımdir.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye