Sarıgazi Böcek İlaçlama

Sultangazi Tarihçesi

Sultangazi binaların en iç içe olduğu ilçelerden birtanesi olmaktadır. Neredeyse bütün binalar birbirlerine yakın olduğundan dolayı çeklerin evlerimize giriş ve çıkışları veya evlerden evlere geçişleri çok rahatlıkla olmaktadır. Sultangazi çok sıklıkla nüfusun arttığı bir ilçe olmaktadır. Nüfus arttığında da böcek sorunu Çok olmaktadır. Böcekler çok sık Ürerler ve yumurta çok fazla bırakırlar. Sultangazide de kafelerin çok olduğundan dolayı bu tür sorunlara çok dikkat etmelidirler.

İlaçlama yöntemleri nelerdir ? 
Günümüzde neredeyse bütün böcek çeşitlerine farklı yöntemler uygulanmaktadır. Neredeyse bütün böceklerin ilaçları farklı olup yapımları da çok farklıdır. Her ilaçlama firmasının kendini özel ilaçlama yöntemleri olmaktadır. Fakat kurumsal firmalar bütün uygulamaları sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu şekilde yapmaktadır. Bazı firmalar fare ilaçlamasında bile sıvı ilaç veya kokulu ilaçkullanmaktadırlar. Aslında olması gereken sadece fahri istasyonu uygulaması yapılmaktadır. Pire akrep sorunun da bu haşerelerin dirayetli olduğundan dolayı çok kolay ölmemektedir. Bunun içinde bu tür böceklere kokulu ilaçlama yapmaktayız. Hamam böceği ve karınca tarzındaki böceklerede kokusuz sıvı ilaçlama yapılmaktadır. Kokusuz sıvı ilaçlamada herhangi bir önlem almanıza gerek yoktur sadece uygulamadan sonra bir hafta islak temizlik yapılmamaktadır. Dumanlama ise 6 saat evin kapalı kalıp Eve geldiğinizde bir saate yakın evinizi temizlemeniz gerekir.
İlaçlama yaptırmanın faydaları ?
Evinizde gözünüzle görmediğiniz bile milyonlarca ufak böcekler olmaktadır. İlaçlama yaptırdığın zaman sadece evlerinizde böcek olduğunda değil periyodik bakımlar arasında ilaçlama yapılmasında fayda olacaktır. Böcekler genellikle sessiz olanlara ve karanlık alanları tercih etmektedirler. Bu nedenle de evlerimizde bu tür ortamlar çok fazla olmaktadır. Bunun içinde mutlaka düzenli ilaçlama yaptırmanızın önemi olmaktadır. Halıların aralarında bile mikroplardan dolayı böcekler üretmektedirler. Bu sebepten dolayı kurumsal firmalar seçerseniz ilaçlama yaptırımının hiçbir zararı olmayıp tam tersine yararlarını görebileceksiniz.  Mutlaka ilaçlama yaptırmadan önce iyi firmaları seçmeniz gerekir.
Kesinlikle bireysel ilaçlama yapılmaması gerekir. Çünkü vatandaşlarımız konuya hakim olmadıklarıdan dolayı bilinçsiz ilaçlama yaparak hangi böceği hangi ilacı sıktıklarını bilmediklerinden dolayı sorunlarla karşılaşabilirler. Bu sebepten dolayı da lütfen ilaçlama yaptım ekranı verdiğinizde bireysel değil profesyonel ilaçlama firmalarını çağırmanız gerekmektedir. İlaçlama firması seçerken de mutlaka Ruhsatlerin olması ve yapmış olduğu uygulamalarda garanti vermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Profesyonel ve kurumsal firmalar bütün yapmış oldukları ilaçlamalara mutlaka bir ay garanti vermektedirler. Aksi durum olduğunda ücretsiz gelerek tekrardan uygulamayı yapmaktadırlar. Personellerin hepsinin yeterlilik belgelerinin olması gerekmektedir

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye