Silivri Böcek İlaçlama

Silivri son zamanlarda gelişen yerlerden birisidir.  Şehir merkezine uzak olduğundan biraz mahrumiyetlik yaşamaktadırlar. Çok hızlı bir şekilde her tarafa site ve konut yapmaktadırlar. İnşaat sektöründe artmasıyla birlikte Silivride gelişmektedir.
Silivri de en sık rastlanan böcek çeşitleri ?
Silivride en çok gördüğümüz böcek türleri hamamböcekleri karıncalar ve kurt olmaktadır. Bunların önlemini almak için her ay periyodik şekilde sıvı ilaçlama yapılarak önleminizi alabilirsiniz. Sıvı ilaçlamanın hiç bir zararı olmamaktadır. Sadece uygulama yapıldıktan sonra bir hafta islak temizlik yapılmayarak sadece kuru temizlik yapılır. Aksi taktirde ilaçlama yapıldıktan sonra kısa bir sürede sıvı temizlik yapılırsa ilacın hiçbir özelliği kalkmaktadır. Uygulama öncesi uygulama sonrası personellerimiz sizleri ilaçlama hakkında bilgilendirmektedirler.
Hamamböceğini engellemek için neler yapılır ?
Hamamböcekleri için iki çeşit ilaçlama yöntemi bulunmakyadır. Bunlardan bir tanesi sıvı ilaçlama diğeri ise jel uygulamadır. Jel uygulama genellikle duvarlarda gezen böcekler içindir. Bu nedenle de prizlerin etraflarına nohut taneciği kadar sıkılarak böcekleri koloni halinde öldürmektedirler. Sıvı ilaçlama ise evlerin köşelerine sıkılarak genel böcek ilaçlamayı kapsamaktadır. Jel uygulaması jelin Üzerinden geçen böcekler üzerlerinde sürünerek yuvalarına gittiğinde de diğer böceklerle haşır neşir olduğunda İlaç onlara da geçerek koloni halinde öldürmeye yaramaktadır. Jel uygulamasının yapıldı yerlerden silmediği takdirde uzun bir süre ilacın orada kalıcı özelliği olmaktadır.
Pire İle mücadele ?
Pireler genellikle sıcak yerleri severler ve ayrı hava sıcaklığı 20° üzerine çıktığında çok rahatlıkla üretmektedirler. Yaklaşık 14 günde üreyip 2400 ile 3500 yavru arasında vermektedir. Kesinlikle pire ile mücadele de bireysel davranılmamaktadır. Pire ile Mücadele de mutlaka dumanlama uygulaması yapılır ve evin 6 saat kapalı kalması gerekmektedir. Ayrıyetten etrafta açık gıdaların veya bardakların olmaması. Altı saatin ardından evinize gelip 1 saat havalandırarak daha sonrada islak bez ile yerleri silmeniz gerekir.
İlaçlama sonrası yapılması gerekenler ?
Sıvı ilaçlama yapıldıysa bir hafta ıslak temizlik yapılmayacaktır. Sadece kuru temizlik yapılmaktadır. Jel uygulaması yapıldıysa yapılan yerlerin belli bir süre temizlenmesi gerekmektedir ve ayrıyetten su deydirilmemesi gerekmektedir. Ulv ciğazı ile İlaçlama yapıldıysa  evim belli bir süre kapalı kalması gerekir ve eve girildiğinde bir saate yakın süre hem camları açık ben de kapıları açıp evi havalandırdıktan sonra heryeri temizlemeniz gerekmektedir. Fare istasyonu ise İstasyon içerisindeki yemleri çıplak elle dokunulmayacak istasyonların yerlerini kendi kafanıza göre değiştirmemeniz gerekir

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye