Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu, son zamanlarda en çok gündeme gelen ve şehir halkını rahatsız etmekte olan haşere türlerinin başında gelir. Söz konusu haşere çok küçük yapıdadır. Boyutunun küçük olması nedeniyle insanların çevresine geldikleri kolay kolay anlaşılamaz. Bu yüzden geldiklerine ilişkin bazı belirtileri saptamak gerekir. Örneğin; cilt üzerinde oluşan yoğun kızarıklıklar, dinmeyen kaşıntılar, vücutta oluşan yaralar, bazı ağrılar tahtakurusunun çevrenizde olduğunun habercisi olabilir. Böyle durumların oluşmasının en öncelikli nedeni tahtakurusu olarak tanımlanan haşerenin vücut üzerinden kan emmesidir. Sert yapıdaki ayaklarıyla deriye yapışan bu haşere insanın kanını emer.

Tahtakurusunun görülebileceği ortamlar çok çeşitlidir. Genel olarak ışık yoğunluğunun çok az olduğu (karanlık) ortamlarda yaşamayı severler. Nem oranının yüksek olması da tahtakuruları açısından çok önemlidir. Bu nedenle koltukların altlarında, minderlerin, sofra bezlerinin iç kısımlarında tahtakurusu ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

İstanbul Böcek İlaçlama Şirketi olarak tahtakurusu isimli haşereye karşı sıvı ilaçlama çalışmaları ile müdahale etmekteyiz. Katı ve jel yapıdaki ilaçlar bu haşerelerin gezinmekte oldukları alanlara nüfus edemeyeceği için kokulu özellikteki sıvı ilaçlar uygulanır. Uygulama yöntemiyse buharlaştırma şeklindedir. Sıvı kimyasal zehir buharlaştırılır ve mekan içerisinde yer alan her alana nüfus eder.

Tahtakurusu ilaçlama konusunda destek alınmadığı takdirde sağlık açısından önemli sorunlar yaşanabilir. Birçok cilt hastalığı, salgın hastalıklar, yoğun kaşıntılar tahtakurusu dolayısıyla oluşan can sıkıcı problemlerdir. Bu tür sorunlar oluşmasına engel olmak adına kimyasal ilaçlama yapılmalıdır.

Tahtakurusu ile mücadele etmek çok zordur. Bu durumun iki farklı sebebi vardır. İlk olarak yapıları çok küçüktür. Kolay kolay takip edilemezler. Bu durum nedeniyle tahtakurusu ilaçlama çalışmalarında büyük zorluklarla karşı karşıya kalınır. Ayrıca çok hızlı ürerler. Bir seferde yaklaşık olarak 150-200 kadar yumurtayı bırakabilirler. Bu yüzden tahtakurusu ilaçlama müdahalesinin çok erken yapılması gerekir.

Tahtakurusunun görülebileceği alan türlerinde herhangi bir sınır yoktur. Ev, iş yeri, dış alanlar, depo alanları, tesisler, fabrikalar bu haşerenin en çok görüldüğü yerlerdir. Firmamız tüm alanlar içerisinde ilaçlama desteği sunmakta ve şehir halkını haşere problemlerinden kalıcı olarak kurtarmaktadır. İstanbul’da tahtakurusu ve diğer haşere türlerinden korunma yöntemleri için şirketimizle irtibata geçin.

Tahtakurusu İlaçlama bizim işimiz.

böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye